facebook
ZAMKNIJ X

Najczęściej kupowane

Nowe produkty

Dlaczego my

- fachowe doradztwo w doborze rozmiaru bądź koloru
- atrakcyjne ceny idące w parze z jakością
- bielizna wysokogatunkowa polskich marek
- szeroki wybór rozmiarów

1. Mierzymy obwód pod biustem

*Stoimy prosto i przykładamy centymetr  ściśle pod biustem. Zwracamy uwagę na to, że miarka krawiecka nie rozciąga się, a obwód biustonosza jest elastyczny, więc ważne jest to żeby był on mierzony dość ciasno, ale tak by móc swobodnie oddychać.

*Zmierzony w ten sposób obwód odpowiada reko­mendowanemu rozmiarowi biustonosza w odstę­pach co 5 cm (z nadmiarem i niedomiarem) tzn. 71, 72 cm zaokrąglamy w dół, do rozmiaru 70, a 73, 74 cm zaokrąglamy do góry do rozmiaru 75.

*Mierząc obwód pod biustem, zwracamy uwagę na to, aby centymetr przylegał  ściśle do ciała, ale nie za ciasno, tak aby nie krępował ruchów, nie cisnął i nie utrudniał oddychania.

*Obwód będzie dobrze dobrany, gdy mierząc biustonosz wykonamy parę ruchów, podniesiemy ręce do góry, a on nie zmieni miejsca, nie przesunie się, a fiszbiny nie będą wbijać się w ciało.

2. Mierzymy obwód w biuście

*Centymetr musi przylegać w najszerszym miejscu biustu, ale dosyć luźno,tak ,żeby nie ściskać i nie deformować piersi.

*Centymetr na ciele należy ułożyć tak, aby był on na tej samej wysokości zarówno na plecach jak i z przodu. Jeśli biust przesuwa się na­leży przed odczytaniem właściwego pomiaru przytrzymać go rękoma.

3. Wielkość miseczki
Polska tabela rozmiarów:

4. Przymierzamy biustonosz

*Prawidłowy rozmiar miseczki to największy, jaki możesz wypełnić piersią bez powstawania zagnieceń na materiale, czy pustych przestrzeni w miseczkach. Biust nie może wypływać z przodu i z bo­ku. Najlepiej wyprostuj się i ustaw bokiem do lustra, sprawdź czy kształt dekoltu i biustu jest regularny, ładnie zaokrąglony.

*Dopasuj ramiączka, nie martw się jeśli jedno będzie dłuższe od drugiego.

*Pamiętaj również, że ramiączka mają utrzymywać jedynie niewielką część ciężaru biustu - w  przeciwnym wypadku będą się wpijać w ramiona.

Dobrze dobrany biustonosz jest właściwie dopasowany, ale nie za ciasny. Zakup za ciasnych rozmiarów powoduje deformację i naciąg­nięcie materiału, a w rezultacie chęć zakupu biusto­nosza w jeszcze mniejszym rozmiarze, bo poprzedni się rozciągnął.

Rozmiar, który uzyskamy metodą odejmowania lub za pomocą kalkulatora czy taśmy, jest jedynie wstępny. Bardzo często zdarza się, że dwie osoby o identycznych wymiarach powinny nosić staniki w dwóch różnych rozmiarach. Wiele zależy też od kształtu i kondycji piersi, ale także od indywidualnych różnic budowy ciała.

Na przykład: panie o biustach kulistych z dużym prawdopodobieństwem będą musiały wybrać nieco większą miseczkę, niż otrzymana w tabeli, a na panie o biustach stożkowych przypuszczalnie będą pasowały miseczki mniejsze, niż wynikałoby to z tabeli. To już jednak trzeba ustalić w praktyce, przymierzając biustonosz.